book
book

Wojna Światów = War of the Worlds

Inny tytuł: "Wojna światów [Film] ".
Gdy Ray Ferrier kończył pewnego razu pracę w porcie, nie przypuszczał, że już następnego dnia nic nie będzie takie samo. Po przyjściu z pracy zastaje koło domu dwójkę swoich dzieci, wraz z byłą żoną i jej nowym mężem. Okazuje się, że Ray będzie się musiał zaopiekować dzieciakami przez kilka dni. W tym samym czasie na całym świecie dzieją się dziwne rzeczy -

nadciągają burze, wielkie wyładowania elektryczne i brakuje prądu. Ojczyznę Raya dotyka to samo. Z rana na niebie pojawiają się straszne chmury, które według wszystkich zwiastują silną burzę. Jednak jest to bardzo dziwna burza - zupełnie bez grzmotów, ale z wieloma uderzeniami piorunów, nawet kilkakrotnie w jedno miejsce. Koło kościoła, na skrzyżowaniu, pioruny te zrobiły dużą dziurę w ziemi, wokół której natychmiast gromadzą się gapie. Nagle wszyscy zaczynają odczuwać dziwne drżenia ziemi. Po chwili ze środka wyłania się straszliwa machina, która w krótkim czasie zaczyna burzyć całe miasto i zabijać wszystkich napotkanych po drodze ludzi. W ten sposób zaczyna się straszliwa masakra.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:[Film] reż. Steven Spielberg ; scen. Josh Friedman, David Koepp ; zdj. Janusz Kamiński ; muz. John Williams ; wyk. Tom Cruise, Dakota Fanning, Justin Chatwin [i in.].
Hasła:Wells, Herbert George (1866-1946) - adaptacje filmowe
Adaptacje filmowe
Film amerykański
Film fabularny
Film fantastyczny
Dokumenty audiowizualne
Film amerykański
Adres wydawniczy:Warszawa : ITI Home Video, 2005.
Gatunek:Dramat. SF.
Nośnik: Jednostronna płyta DVD.
Obraz:16:9 .
Uwagi:Tyt. równol.: Wojna światów. Wersje jęz.: ang., czes., węg., napisy: pol., ang., bułg., czes., grec., hebr., isl., port., rum., serb., słow., węg.
Forma gatunek:Filmy i seriale.
Adnotacja:Dramat. SF.
Dźwięk:Dolby Digital 5.1.
Dialogi: Audio angielski, czeska, węgierska ; napisy polskie.

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

MBP
ul. Spacerowa 4

Sygnatura: F. 487 / SF
Numer inw.: 487
Dostępność: wypożyczana na 7 dni

schowekzamów