book
book

Moulin Rouge ! / [Film]
Paryż, 1899 rok. Christian (Ewan McGregor) jest młodym, idealistycznym poetą, który na przekór ojcu przyjeżdża do stolicy Francji, aby spróbować życia bohemy. Pewnego dnia mężczyzna trafia do legendarnego klubu Moulin Rouge, którego gwiazdą jest najlepiej opłacana w mieście kurtyzana Satine (Nicole Kidman). Między kobietą a mężczyzną niespodziewanie wybucha gorący romans. Satine nie może jednak

pozwolić sobie na miłość i musi trzeźwo myśleć o swojej przyszłości.Klasyczna historia miłości ubogiego pisarza i prostytutki w reżyserii Baza Luhrmanna (nominacja do Oscara i Złotego Globu). Do pracy przy swoim widowiskowym musicalu artysta zdołał namówić wiele gwiazd - w tym laureatkę Nagrody Akademii Nicole Kidman (Godziny) oraz wyróżnionego Złotym Globem Ewana McGregora (Połów szczęścia w Jemenie). W obsypanym nagrodami filmie występują także nominowany do Złotego Globu John Leguizamo (Ślicznotki), zdobywca Oscara Jim Broadbent (Iris) oraz Richard Roxburgh (serial Rake). Produkcja została wyróżniona dwiema Nagrodami Akademii - za kostiumy i scenografię.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność: reżyseria Baz Luhrmann ; scenariusz Baz Luhrmann, Craig Pearce.
Seria:Musicale / Edipresse Polska : 3
Hasła:Film amerykański
Film muzyczny amerykański
Melodramat filmowy
Dokumenty audiowizualne
Adres wydawniczy:Warszawa : Edipress Polska, [copyright 2010].
Nośnik:DVD.
Uwagi:Ścieżka dźwiękowa w jęz. angielskim, lektor w jęz. czeskim, węgierskim, polskim, rosyjskim, tureckim. Napisy dialogowe w wielu językach.
Wykonawcy:Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo, Jim Broadbent.
Wymagania systemowe:DVD-9 ; Dolby Digital 5.1, 2.0 ; format obrazu 16:9.
Twórcy:Zdjęcia Donald M. McAlpine ; muzyka Craig Armstrong.

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

MBP
ul. Spacerowa 4

Sygnatura: F. 491 / Musical
Numer inw.: 491
Dostępność: wypożyczana na 7 dni

schowekzamów